Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
MERSİN POLİSİNİN ÇALIŞMALARI
 
24.09.2018 günü Mezitli Tece Deniz Mahallesi Sahil Caddesi üzerinde şüphe üzerine durdurulan araçtan 16 şişe sahte içki ele geçirilmiş, olayın faili V.K. Adli mercilere sevk edilmiştir.
29.09.2018 günü Merkez Mahallesi Fındık Pınarı Caddesi Şahin Apartmanı. C Blok 7 E Milano Tekel Büfesi Mezitli Mersin adresinde 759 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiştir. Mezitli Suç Önleme ve Soruşturma ekipleri olarak yapılan çalışmalar neticesinde bahse konu olayın faili Ş.A. yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiş, Deniz Mahallesi Balaban Caddesi Yıldızhan Sitesinde 423 adet extacy hap, 101 adet fişek tabir edilen esrar  maddesi ve maddelerin satışından elde edilen 1040 TL para ele geçirilmiş, olayın failleri A.E. ve S.B. gerekli işlemler için Adli Mercilere sevk edilmiş, yine aynı gün Esenbağlar Mahallesi 71008 Sokak üzerinde bulunan Serenity isimli inşaattan gerçekleşen 20,000 TL civarında kablo hırsızlığı olayının failleri Ö.G.- M.T- F.O. şahıslar yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiş, çalınan kabloların bir kısmı şahısların üzerlerinde ele geçirilmiştir.
30.09.2018 günü Kaleköy Mahallesi 32024 Sokak üzeri şüphe üzerine durdurulan araç içerisinde M.Ç.  isimli bayan şahıstan eroin maddesi ele geçirilmiş, şahıs yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiştir.
02.10.2018 günü Kaleköy Mahallesi Kaleyolu üzeri şüphe üzerine durdurulan araç içerisinde Ö.U.  isimli şahıstan eroin maddesi ele geçirilmiş, şahıs yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiştir.
10.10.2018 günü Mersin-Mezitli Viranşehir Mahallesi Viranşehir Caddesi Soner Berber isimli işyerinde meydana gelen Silah ile Kavga olayı ile ilgili olarak; Suriyeli 4 şahşa işlem yapılmış BLOW marka kurusıkı silah ve silaha ait şarjör ve fişeklere el konulmuştur. Mezitli Suç Önleme ve Soruşturma ekipleri olarak yapılan çalışmalar neticesinde bahse konu olayın failleri yabancı uyruklu şahıslar yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiştir.
12.10.2018 günü Mersin-Mezitli Tece Deniz Mahallesi otobüs son durakta Suriye uyruklu bir şahıstan bir  adet kurusıkı silah ve silaha ait şarjöre el konulmuştur. Mezitli Suç Önleme ve Soruşturma ekipleri olarak yapılan çalışmalar neticesinde bahse konu olayın faili yabancı uyruklu şahıs yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiştir.
18.10.2018 günü Menderes Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No:6 Malatya Pazarı isimli işyerinde çok sayıda içki ve iç ki yapımında kullanılan madde ve cinsel performans arttırıcı ilaçlar ele geç irilmiştir. Mezitli Suç Önleme ve Soruşturma ekipleri olarak yapılan çalışmalar neticesinde bahse konu olayın faili N.D. yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiş, G.M.K. Bulvarı üzerinde seyir halindeki Meskoop minibüsü içerisinde gerçekleşen hırsızlık olayı ile ilgili, yapılan çalışmalar sonucu olayın faili M.A. bahse konu telefon ile birlikte yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiştir.
            19.10.2018 günü Mezitli Tece Deniz Mahallesi Uygur  Caddesi üzerinde şüphe üzerine durdurulan araçtan 20 şişe sahte içki ele geçirilmiş, olayın faili V.K. Adli mercilere sevk edilmiştir.
            21.10.2018 günü menderes Mahallesi 35420 Sokak Şahika Apartmanı üzerinde bulunan bina asansöründe 8 yaşında kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan U.B.A. isimli şahıs yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiştir.
24.10.2018 günü Akdeniz Mahallesi 39748 Sokak üzerinde meskun mahalde silah kullanılması üzerine F.A. isimli şahıs üzerinden bir adet kurusıkı silah ve silaha ait şarjöre el konulmuş ve şahıs yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiştir.
25.10.2018 günü Erdemli-Kızkalesi Mahallesi Alikaya Caddesi Hasret Apartmanında meydana gelen ateşli silahla kasten yaralama olayının şüphelisi A.K. isimli şahıs idaremiz Viranşehir Mahallesi 34320 Sokakta bulunan adresinde olayda kullanılan yarı otomatik av tüfeği ile birlikte yakalanarak Adli Mercilere sevk edilmiştir.
26.10.2018 günü Viranşehir Mahallesi 34301 Sokak üzerinde bulunan Müzik Box isimli işyerinde şüpheli şahıslar üzerine yapılan çalışmada O.D. isimli şahıssatsız silah ve silaha ait şarjör ve mermilere el konulmuş, şahıs gerekli işlemler için Adli Mercilere sevk edilmiştir.
Kabahatler kanunu kapsamında;
1174 SK Muhalefetten 2 işyerine 11.885 TL’ den ve 4 işyerine 5.942 TL’ den toplam 51.538 TL para cezası 
8326/32. Maddeden 3 işyerine ruhsatsız çalışmaktan ve 2 iş yerine 4207 SK Muhalefetten işlem yapılmıştır.
            Yapılan Kontrollerde Ve Aranan Şahıslara Yönelik Sürdürülen Çalışmalarda
Çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan toplamda 55 şahıs yakalanarak gerekli işlemler yapılmıştır.
Mersin Polis Teşkilatı halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız sürekli devam edecektir.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • POLSAN
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • Turn Back Crime
 • Göç İdaresi