Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
MERSİN POLİSİNİN ÇALIŞMALARI
 
Müdürlüğümüz Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda G.Y isimli şahıstan bir adet 9 mm tabanca bu tabancaya ait bir şarjör ve 6 adet fişek, A.K. isimli şahıstan bir adet 7.65 mm çapında tabanca iki adet şarjör ile on (10) adet fişek ele geçirilmiş her iki şahıs hakkında gerekli adli tahkikat başlatıldı.
Çilek Mahallesinde bir evde Uyuşturucu Madde Ticareti yapılmakta olduğu tespit edilmiş yapılan aramada  Y.V. isimli şahıstan 29 adet EXTACY hap, Hal Mahallesinde Y.A. isimli şahıstan 44 adet CAPTAGON, Siteler Mahallesinde M.İ. isimli şahıstan 7 adet EXTACY hap, C.T. isimli şahıstan 10 gram, İ.K. isimli şahıstan 2.6 gram, S.K. isimli şahıstan 12 gram esrar maddesi ele geçirilmiş şahıslar hakkında adli tahkikat başlatıldı.
Doğu illerinden ilimize gelerek satışı yapıldığı tespit edilen gümrük kaçağı sigaralar ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda A.E. ve Ç.D isimli şahıslardan 814 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiş, şahıslar hakkında adli tahkikat başlatıldı.
Ülke genelinde kendisini Polis, Savcı ve Kamu Görevlisi olarak tanıtan ve vatandaşları dolandırdığı tespit edilen İ.C ve S.Ç. isimli şahısların yakalanması için Gündoğdu Mahallesinde yapılan operasyonel çalışmada, her iki şahıs ikametlerinden suçüstü yakalanmış, şahıslar ile birlikte dolandırıcılık olaylarında kullandıkları cep telefonları ele geçirilmiş, yakalanan şüpheli şahıslar gerekli tahkikat için İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir.
 
Hırsızlık olaylarının aydınlatılması için yapılan çalışmalarda;
·         M.H. isimli şahsın cüzdanını çalan M.Ö. isimli şahıs kovalamaca neticesinde çalmış olduğu cüzdan ile birlikte yakalanmış
·         Evden Hırsızlık olayını gerçekleştiren yabancı uyruklu M.A isimli şahıs yakalanmış,
·         Çay Mahallesinde hırsızlık olayını gerçekleştiren M.D isimli şahıs  demir kesme makası ile birlikte kovalamaca neticesinde  yakalanmış,
·         Açıktan Cep Telefonu Hırsızlığı ile alakalı olarak S.Ö isimli şahıs yakalanmış,
·         İş Yerinden Hırsızlık olayını gerçekleştiren M.A isimli şahıs yakalanmış,
Hırsızlık olayları ile ilgili olarak beş (5) şüpheli şahıs hakkında gerekli adli tahkikat başlatılmıştır.
Yapılan kontrollerde ve aranan şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalarda;
Hırsızlık, Tutuklu veya Hükümlünün Kaçması, Yaralama, Şantaj, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Özel Belgede Sahtecilik, Suç İşlemek Amacıyla Örgüte Üye Olma. Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme, Dolandırıcılık, Nitelikli Yağma, suçlarından haklarında kesinleşmiş 5 yıl 5 ay ve aralıklarla hapis cezası bulunan 54 şahıs yakalanmış, gerekli işlemler için adli makamlara teslim yapılmıştır.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
                                                                                                              MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                                                                                              Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • POLSAN
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • Turn Back Crime
 • Göç İdaresi