Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Motosikletli Polis Timleri İş Başında
 
Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri Büro Amirliği tarafından İlimiz genelinde 01 – 09 Eylül 2018 tarihleri arasında yapmış oldukları çalışmalarda;
 
             RUHSATSIZ TABANCA;
Çiftlikköy Mah. Şakir SON Caddesi üzerinde şüphe üzerine durdurulan araç içirişinde bulunan E.D ve U.H.K. isimli şüphelilerden 1 adet 7.65 mm çapında Ruhsatsız Tabanca ve bu tabancaya ait 33 adet Fişek elde edilmiştir.
Gündoğdu Mah. Mersinli Ahmet Bulvarı üzerinde şüphe durdurulan araç içerisinde bulunan Y.T ve Y.T isimli şahıslardan 1 adet 9 mm çapında Ruhsatsız Tabanca ve bu tabancaya ait 7 adet fişek elde edilmiştir.
Eğriçam Mah.2617 sokak içerisinde şüphe üzerine durdurulan araç içerisinde bulunan M.A isimli şahıstan 1 adet 7.65 mm çapında Ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 13 adet 7.65 mm çapında fişek elde edilmiştir.
            KURUSIKI TABANCA;
            Akkent Mah, ve Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yapılan çalışmalarda A.A-S.E-M.Ş.D isimli şahıslardan 3 adet kurusıkı tabanca elde edilmiş, şahıslara 5726 sayılı Kabahatler Kanuna göre 3138 TL para cezası uygulanmıştır.
           RUHSATSIZ TÜFEK;
            Siteler Mah.141.Cadde üzerinde şüphe üzerine durdurdukları araç içerisinde bulunan H.B ve G.T isimli şahıslardan 1 adet Ruhsatsız Tüfek ve 20 adet Fişek elde edilmiştir.
            Silifke Caddesi üzerinde şüphe üzerine durdurdukları araç içerisinde bulunan M.K. isimli şahsın aracında 1 adet ruhsatsız tüfek ve 65 adet fişek elde edilmiştir.
            Viranşehir Mah. Eski Taşkıran Tesislerinde şüphe üzerine durdurdukları Y.U isimli şahsa ait Motosiklet üzerinde 1 Adet Ruhsatsız Tüfek ve 7 adet Fişek elde edilmiştir.
            NARKOTİK MADDE;
            Siteler Mah.5645 sok. ikamette yapılan aramada A.Ö-A.D isimli şahıslardan 650 gr. Esrar maddesi ile 1 adet Extasy Hap elde edilmiştir.
Hamidiye Mah.4203 sok, içerisinde Yabancı Uyruklu M.M.K ve yabancı Uyruklu A.A isimli şahıslardan 111 adet Captagon Hap elde edilmiştir.
            Çilek Mah.134.cad.üzerinde H.A isimli şahıstan 50 gr. Esrar Maddesi ele geçirilmiştir.
            Çay Mahallesi D-400 karayolu üzerinde yapılan çalışmalarda 50 gr. Esrar Maddesi elde edilmiştir.
Bekirde Mah.21118 sokak içerisinde şüphe üzerine inceledikleri araç içerisinde bulunan M.Ç ve E.A isimli şahıslardan 20 gr. Esrar Maddesi elde edilmiştir.
 141.cadde üzerinde şüphe üzerine durdurulan araç içerisinde bulunan Ö.Y-İ.Y-E.Y isimli şahıslardan 15 gr. Esrar Maddesi elde edilmiştir.
Çiftlikköy Mah. İstemihan TALAY Caddesi üzerinde A.Y isimli şahıstan 12 gr. Esrar Maddesi elde edilmiştir.
Çiftlikköy Mah.Şakir Son Caddesi üzerinde yapılan çalışmalarda O.A isimli şahsın sevk ve idaresindeki araç içerisinden 10 gr. Esrar Maddesi elde edilmiştir.
Çiftlikköy Mah.Tıp Fakültesi Civarında B.G. ve İ.C.Ö  isimli şahıslardan 7 gr. Esrar maddesi elde edilmiştir.
Karacaİlyas Mah.DeliÇay Köprüsü üzerinde O.C.A-B.E ve H.E isimli şahıslardan 5 gr. Esrar Maddesi elde edilmiştir.
Şevket Sümer Mah.156.Cad.üzerinde şüphe üzerine durdurulan araç içerisinde bulunan M.A-B.Ç.-H.A-A.K isimli şahıslardan 5 gr.Esrar Maddesi elde edilmiştir.
Osmaniye Mah.G.M.K Bulvarı üzerinde Yabancı Uyruklu M.M isimli şahıstan 9 adet Captagon hap elde edilmiştir.
            ARANAN ŞAHISLAR;
            Sarkıntılık Yapmak Suretiyle Çocuğun Cinsel İstismarı, Hakaret ve Cezaevi Firarisi olarak 4 yıl 7 ay Hapis cezası ile aranan   H.G isimli şahıs yakalanmıştır.
            Bina İçerisinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan 2 Yıl 7 Ay 7 gün Hapis Cezası ile aranan E.A isimli şahıs yakalanmıştır.
            Bina İçerisinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan 3 Yıl 1 Ay 15 gün Hapis Cezası ile aranan M.T isimli şahıs yakalanmıştır
Alkol veya Uyuşturucunun Etkisiyle Araç kullanmak suçundan aranan S.A ve E.T isimli şahıslar, Borçlunun Ödeme Şartını İhlal suçunu işleyen M.A isimli şahıs, Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma suçundan aranan C.G isimli şahıs, Adana C.Başsavcılığınca aranan Ş.A isimli bayan şahıs, Tacir ve Şirket Yöneticileri İle Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı suçundan aranan İ.A.K isimli şahıs, Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçundan aranan N.İ isimli şahıs, Basit Yaralama Suçundan aranan Ş.M  ve H.T isimli şahıslar, yakalanmış ilgili mercilere teslim edilmiştir.
           SUÇÜSTÜ HIRSIZLIK;
            Kuvai Milliye Caddesi üzerinde Uçar Tekstil Firmasından Hırsızlık yapan Yabancı Uyruklu M.D ile T.D isimli şahıslar çalmış oldukları 72 adet Eşofman Takımı,24 Adet Çocuk Eşofman Takımı ve 31 Adet kaprı tarzı giyim eşyası sahibine teslim edilmiştir.
            Turgut Reis Mah.G.M.K Bulvarı üzerinde yabancı Uyruklu M.S isimli şahsın sevk ve idaresindeki E.Bisikletin yapılan incelemesinde Çalıntı olduğu anlaşılmıştır.
             Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • POLSAN
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • Turn Back Crime
 • Göç İdaresi